Roller

Roller Nedir?

0.25mm ile 2.5mm’lik cilde özel ignelerden yapılan ve Dermal Döner Silindir Sistemi olarak adlandırılan cilt bakım cihazlarıdır.

Roller Uygulaması Nedir?

Roller uygulaması, dermiste bulunan bir tüyden bile daha ince olan 0.07mm çaplı 192 tane ince, terapötik etkili delik açarak düzensiz kolajen oluşumunu ortadan kaldırmakta, doğal kolajen oluşumunu tetiklemekte ve cilt hücrelerini yenilemektedir.

Uygulama Alanları;

1 - Cilt Bakımı
Roller’ın renk açma, kırışıklıkları önleme ve cilt esnekliğini arttırma gibi cilt bakım uygulamalarında eşsiz ve etkili bir tesiri vardır. Kendi kendini yenileyen kolajen ve iğnelerin oluşturduğu küçük kanallar diğer cilt bakım uygulamalarıyla ya da herhangi bir solüsyonla birlikte kullanıldığı zaman hiçbir daha iyi sonuçlar verirler.

2 - Renk Açma Uygulamaları
Roller ile yapılan uygulamalara ek olarak renk açıcı içeren bir solüsyon kullanılırsa çok daha sonuçlar alınır. Cilt tipine göre 0.25mm’lik ya da 0.5 mm’lik ürünler kullanılabilir.

3 - Yaşlanmayı Geciktirici Uygulamalar
Hyalüronik asit ve bu maddeyi üreten hücrelerin sayısı biz yaşlandıkça düşer. Sonuç ise daha kuru, ince ve esnekliğini kaybetmiş bir cilttir ve bu da mimik kırışıklıklarının oluşmasına sebep olur. Roller’ın kendi kendini yenileyen kolajen oluşumu ile kırışıklıkların doğal yoldan giderilmesi, pigmentasyon, cilt esnekliğini artıran ve yaşlanmayı geciktirici etkileri kanıtlanmıştır.

4 - Yenileme Bakımı
Roller’da temel olarak yapılan işlem, üst ve alt deri tabakasına hiçbir şekilde zarar vermeden cildi gençleştiren; sivilce, yanık ve yara izleri için etkili bir çözüm olan düzensiz kollajen oluşumunu normale döndürmektir. Uygulamayla birlikte etkili bir solüsyon ya da uygun ilaçlar kullanıldığı takdirde sonuçlar çok daha belirgin hale gelir.

5 - Yanık Uygulamaları
Roller’ın yanıklar için yapılan uygulamalarda çok etkili olduğu kanıtlanmıştır. Yanık bölgelere hücre yenilenmesini ve kolajen düzenlenmesini sağlayacak, alt ve üst deri tabakalarında 50-60 bin tane küçük iğne deliği bırakacak şekilde uygulama yapılır.

6 - Yara Uygulamaları
Pek çok yara tipi vardır. Roller ile 50-60 bin tane küçük iğne deliği oluşturulur ve bunların içine yara lezyonlarındaki hücrelerin yenilenmesini sağlayacak medikal maddeler verilir.

7 -Çatlaklara Yapılan Uygulamalar
Çatlaklar, derinin alt tabakasını oluşturan elastinin zarar görmesiyle oluşan izlerdir. Kısa bir süre içinde çok kilo alanlar, hamile kadınlar ve gereğinden fazla süre bölgesel sprey ya da oral yolla adrenokortikotropik hormon alan kişilerde yaygın olarak görülür.

8 - Saç Derisine Yapılan Uygulamalar
Saç dökülmesi genellikle yaşlanmaya bağlı olarak saç derisi hücrelerinin dejenerasyonu, saç köküne gelen besleyici maddelerin eksikliği, saç derisinin aşırı yağlanması sonucu derinin oksijensiz kalması, inflamatuar saç derisi hastalıkları veya gözeneklerde daralma ve strese bağlı bölgesel saç dökülme hastalığı yüzünden olur. Ürün, saç köklerinin ve saç derisinin rahatlamasına yardımcı olur, böylece saç derisi iyileşir ve saç kaybı önlenir. Saç dökülmesine uygulamalarında günlük bakım, beslenme alışkanlıkları ve stres yönetimi de çok önemlidir ve bu işmeler uygun ilaçlar ve losyonlarla da desteklenmelidir.

Daha ayrıntılı bilgi ve sorularınız için güzellik merkezimizi ziyaret edebilir veya 239 29 90 nolu telefondan bizi arayabilirsiniz.

 

                  

kaynaklar